Agnieszka Lasko jest autorką podręcznika do nauki gry na fortepianie z elementami improwizacji. Podręcznik wydany w trzech językach: po polsku, angielsku i niemiecku – Fortepian pierwsza klasa (wyd. Euterpe) spotkał się z dużym uznaniem ze strony pedagogów i zyskuje  międzynarodową rozpoznawalność. Określony przez Grzegorza Manię jako znakomity w publikacji naukowej Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów - Konteksty kultury, konteksty edukacji, został również gorąco polecony przez brytyjski magazyn Piano Professional wydawany przez European Piano Teachers Association UK jako „bardzo dobra alternatywa dla publikacji z Ameryki i Wielkiej Brytanii”. 

Specjalizując się w nauczaniu gry na fortepianie najmłodszych, Agnieszka Lasko prowadzi warsztaty i wykłady prezentując swoją autorską metodę nauczania dzieci na wczesnym etapie edukacji fortepianowej organizowanych w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli Centrum Edukacji Artystycznej oraz na zaproszenie szkół muzycznych w całej Polsce. Swoje wykłady prezentowała również na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Artystycznej Partnerstwo w muzyce na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, X i XI World Piano Conference, gdzie prowadziła Special WPC Masterclass oraz na Hands-On Research Symposium – from artistic practice to artistic research – na Uniwersytecie w Aveiro w Portugalii. Na zaproszenie Kansas Music Teachers Association zaprezentowała swoją metodę na wirtualnej konferencji stanowej w Manhattan, Kansas, wzięła również udział w seminarium „Nauczanie w XXI wieku” w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w Wirtualnej Akademii Twórczej Pianistyki organizowanej przez Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów. Ponadto zaprezentowała swój podręcznik na Uniwersytecie EAFIT w Medellin w Kolumbii, w ramach cyklu webinarów dla nauczycieli fortepianu z Wielkiej Brytanii na zaproszenie European Piano Teachers Association oraz dla Manhattan Area Music Teachers Association w Kansas. Agnieszka Lasko jest współzałożycielką organizowanego wspólnie z World Piano Teachers Association Poland oraz Instytutem Sztuk Muzycznych w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach projektu MusicAlive w skład którego wchodzą International Piano and Music Education Symposium oraz International Piano Competition MusicAlive, w którym jest jurorem. Zasiadała również w jury Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego dla dzieci i młodzieży „Kolorowe nutki” w Krakowie, a od 2020 roku bierze udział w pracach jury International Competition Classical Music Online Art in Veles w Macedonii Północnej. 

Agnieszka Lasko ukończyła studia pianistyczne w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Cezarego Saneckiego. W 2019 roku wraz z Elżbietą Tyszecką wzięła udział w nagraniu płyty z muzyką fortepianową na cztery ręce Aleksandra Tansmana (światowa premiera fonograficzna - Acte Préalable). Pasja artystki do muzyki znajduje odzwierciedlenie w zaangażowaniu w nauczanie gry na fortepianie. Agnieszka Lasko prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Aleksandra Tansmana w Łodzi. Jej uczniowie są laureatami licznych konkursów pianistycznych i kameralnych. Za osiągnięcia pedagogiczne została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi.

W pracy twórczej Agnieszka Lasko skupia się przede wszystkim na komponowaniu utworów dla dzieci kontynuując nowatorskie podejście do improwizacji. W 2020 roku ukazał się zbiór utworów na fortepian Agnieszki Lasko - Opowiastki (wyd. Euterpe). Entuzjastycznie przyjęty przez pedagogów w Polsce, został również doceniony w Ruchu Muzycznym: "Agnieszka Lasko zamieszcza w swych kolorowych, błyskotliwych kompozycjach gotowe pomysły na zabawy improwizacyjne. Podaje pewną receptę na sukces i twórczą rozrywkę (...)". Publikacja Opowiastki została doceniona również w Wielkiej Brytanii: w oficjalnym magazynie European Piano Teachers Association - Piano Journal Magazine : „Rzadko kiedy zachwalam nowe propozycje dla młodych pianistów, ale ten konkretny zbiór szesnastu utworów jest zachwycający", Pianist Magazine:  „Znakomity zbiór utworów, który stoi na równi z najlepszymi publikacjami na ten etap edukacji”; została także uznana za „niezbędne uzupełnienie dziecięcej literatury pedagogicznej" przez brytyjski blog poświęcony publikacjom na fortepian oraz ujęta w podsumowaniu "Best of 2020": „Zbiór Opowiastki Agnieszki Lasko to jedna z tych rzadkich publikacji, do których tak naprawdę nie mam zastrzeżeń. Uwielbiam je, a co najważniejsze, wierzę, że dzieci również będą je uwielbiać!” - Andrew Eales - Pianodao.com. Ponadto utwory z tego zbioru zostały włączone przez Radę Brytyjskich Szkół Królewskich do programu egzaminacyjnego ABRSM.

 

Agnieszka Lasko jest konsultantką Centrum Edukacji Artystycznej oraz stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Od 2022 przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie otrzymała stypendium od uczelni Kansas State University w Manhattan.